Зміст:

  1. Постільна білизна: як часто необхідно міняти.
  2. Важливість регулярної зміни постільної білизни.
  3. Як пори року впливають на зміну постільної білизни.
  4. Як матеріал впливає на частоту заміни.

Постільна білизна: як часто необхідно міняти

Кожен з нас щодня приймає водні процедури, чистить зуби, одягає чисту білизну, шкарпетки та інші елементи гардероба. Не варто забувати про регулярну зміну постільної білизни. У ліжку людина проводить третю частину доби. Для комфортного відпочинку важливо, щоб постільна білизна була чистою, приємно пахла свіжістю. Згодом простирадла, наволочки вбирають піт, накопичують частинки епідермісу, що створює сприятливі умови для патогенних мікроорганізмів.

Як часто потрібно міняти комплект постільної білизни? Це залежить від деяких умов:

  • стану спального комплекту;
  • індивідуальних звичок;
  • кількості осіб, які проживають у квартирі, будинку;
  • наявності в будинку дітей, домашніх тварин;
  • алергічних захворювань у членів сім'ї.

Наволочки, простирадла забруднюються швидше, відповідно, потребують частішої заміни. У разі алергії рекомендується застеляти чисту постіль один раз на три дні. 


Важливість регулярної зміни постільної білизни

Часом, відповідаючи на запитання, з якою періодичністю Ви виконуєте заміну постелі, ми прикрашаємо реальний стан речей. Не кожна людина може зізнатися, що перед сном вона забула вмитися, або сказати про свою звичку вечеряти в ліжку з книгою або перед улюбленим серіалом. 

Рекомендується міняти постільну білизну раз на два тижні. В іншому разі виникає ризик виникнення захворювань: алергічних реакцій, закладеності носа, екземи, дерматиту. 

Іноді виникає необхідність у негайній заміні постелі:

  • після застуди;
  • випадкове забруднення комплекту;
  • ночівля гостей;
  • виконання дрібних ремонтних робіт.

Однак не варто сумувати: подібні ситуації трапляються нечасто. Безперечно, часта зміна білизни, прання білизни - сумнівне задоволення. До цього процесу можна підключити членів сім'ї, особливо дітей, провівши час весело і з користю. А комфортні відчуття, коли ви вкладаєтеся в чисте свіже ліжко, ні з чим не можна порівняти.


Як пори року впливають на зміну постільної білизни?

Який зв'язок між сезонною погодою і зміною білизни? З настанням чергового сезону в оселі змінюється температура, рівень вологості. У людини змінюються біоритми. Докладніше про це далі:

Літо. Часте провітрювання залишає на білизні частинки пилу, пилок різних рослин, тополиний пух. До того ж влітку людина часто пітніє, навіть під час нічного відпочинку. Ці фактори змушують здійснювати заміну постільної білизни - раз на 4-5 днів. 
Восени постільну білизну допускається міняти раз на два тижні. Завдяки збільшенню дощів скорочується кількість пилових частинок, а при зниженні температурного режиму людина менше потіє. Відповідно, білизна залишається чистою довше.
Зима. Обмінні процеси в людському організмі сповільнюються, а значить, тіло потіє набагато менше. Взимку на постіль не потрапляють частинки рослин, пил з вулиці. Найкращий варіант для зміни постільної білизни - один раз на два тижні.
Весна - сезон пробудження комах, рослин. Виникає ризик появи алергічних реакцій на пилок, цвітіння. Оптимальна періодичність зміни білизни становить кожні п'ять днів.
Слід розуміти, що ця інформація має рекомендаційний характер. Слід прислухатися до своїх індивідуальних уподобань.


Як матеріал білизни впливає на частоту заміни

Для комфортного відпочинку в ліжку рекомендується вибирати постільну білизну виключно з натуральних тканин. Такий комплект поглинає вологу, швидко висихає, дає шкірі дихати. Відповідно, відпочиваючи на такій білизні, людина менше потіє, чого не скажеш про синтетичні матеріали.

Сучасний ринок текстильної продукції пропонує широкий асортимент тканин, що мають бавовняну основу:

  • сатин;
  • перкаль;
  • поплін;
  • бязь;
  • ранфорс;
  • жаккард та інші.

Цінова категорія білизни розрахована на будь-який гаманець. Особливої уваги варті постільні комплекти з бамбука, евкаліпта. Якщо ви віддаєте перевагу міняти білизну якомога рідше, рекомендується використовувати ці матеріали.

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна