Кількість
|
Вартість
|
||
|
Як вибрати підковдру
Усі знають, як важливо вибрати комплект спальної білизни. Від цього залежить комфортний сон та, відповідно, якість нічного відпочинку. Однак, якщо необхідно купити не повний комплект, а лише підковдру? Що слід враховувати під час вибору продукції? Докладніше про це у нашій статті.
Підковдра призначена для захисту ковдри від забруднень, що впливає на якість сну. Як і інші товари з постільної комплектації, її вибирають відповідно до розміру матраца, ковдри. Виділяють товари за такими критеріями:
- дитяча;
- односпальна;
- полуторна;
- двоспальна;
- євро.
Згодом споживачі віддають перевагу полуторним та двоспальним моделям. Також популярними стали вироби, виготовлені за сімейними, європейськими стандартами.
Перш ніж купити підковдру, слід врахувати, що її розмір повинен перевищувати розмір ковдри на кілька (5-7) сантиметрів.
Матеріал пошиття
На вибір даної текстильної продукції впливає щільність тканини - що вона вище, тим довше термін експлуатації виробу. На показник впливає кількість переплетень ниток на квадратний сантиметр. Вирізняють такі якісні тканини:
- Льон. Класичний матеріал у всі часи. Щільний, міцний, трохи жорсткий на дотик. Льняна підковдра забезпечує комфорт взимку та влітку.
- Бязь. Приємна до тіла тканина найвищої якості сприятливо впливає на сон. Термін експлуатації обчислюється роками.
- Легкий повітряний батист. Красива дорога тканина не підходить для активного використання. Після частих прань нитки збиваються, утворюючи просвіти. Однак це ідеальний варіант для близьких гостей, що залишилися з ночівлею.
- Перкаль. Тонкий матеріал добре витримує прання. Зберігає тепло.
- Сатин - ідеальний варіант для повсякденного використання. Зовнішнім виглядом нагадує шовк. Міцна тканина з блискучою поверхнею, що тьмяніє з часом.
- Бамбук. Відмінний вибір для людей, які страждають на алергічні реакції. Має антибактеріальні властивості.
- Поплін. Витримує часті прання, має тривалий термін експлуатації за доступної ціни. Благородний блиск, щільна ніжна текстура додають популярності.
- Шовк. Розкішна тканина, надає ліжку величності. Приємно охолоджує у спеку. Переться вручну.
- Махровий трикотаж. Еластичний матеріал, приємний на дотик. Добре зберігає тепло, не потребує прасування.
- Фланель. Тканина із ніжним пушком. Ідеальний варіант для прохолодних ночей.
Найвищий показник щільності виділяють у японського шовку, глянц-сатину. Льон, бавовна відрізняються середнім показником. Найменша щільність у підковдр з батиста.
Сучасні виробники шиють підковдри із сумішевих матеріалів з додаванням невеликого відсотка синтетики, що збільшує зносостійкість виробів. Не рекомендується купувати білизну з більш ніж 20% поліестеру: відчуття жорсткості, алергічні реакції, подразнення шкіри не додадуть вам радості від покупки.
Параметри вибору
Визначившись із матеріалом, можна звернути увагу на тип застібки. Розрізняють такі:
- отвір у центрі підковдри (довжина ромба становить 35 см);
- з ґудзиками, застібкою блискавка внизу (зберігає ковдру від пилу, забруднень);
- з прорізом у бічному, нижньому шві.
Найбільшою популярністю користується другий варіант. З підковдри не вилізе ковдра, забезпечуючи комфортний сон.
Колірну палітру споживач вибирає з індивідуальних переваг. У примітках до виробу вказується інформація:
- виконаний з основної тканини (малюнок на фотографії відповідає лицьовій стороні підковдри);
- виконання з тканини компаньйона (малюнок на фотографії відповідає простирадлу, наволочкам).
Великі бренди продають підковдри колекціями з іншими постільними речами, які можна гармонійно скомпонувати. Точно вказано розміри виробів.
З асортиментом менш іменитих фабрик клієнту доведеться докласти зусиль, щоби скласти повноцінний комплект. Потрібно врахувати точні параметри ковдри, на яку потрібна підковдра.
Важливим чинником є призначення підковдри. Представлені спеціальні декоративні моделі, призначені для оздоблення ліжка. Вони можуть бути декоровані малюнками, аплікаціями, ґудзиками, шнурками та іншими елементами.