Що вигідніше купувати постільну білизну чи шити самому?
Зміст:
Що вигідніше: купувати постільну білизну чи шити самому?
Постільна білизна – необхідне текстильне приладдя, без якого неможливий затишок у будинку. Його вибір часом ставить складне завдання: а чи не пошити комплект самостійно? Процес здається цілком очевидним, адже кілька прямих швів здаються цілком посильною операцією. Та й асортимент тканин у магазинах рясніє різноманітністю і здатний задовольнити навіть найвибагливіший смак. Чи все ж таки вигідніше купити готову білизну, виконану в стандартній розмірній сітці з дотриманням технологічних вимог? Нумо розбиратися.
Скільки коштуватиме самостійне пошиття
Постільна білизна відрізняється за багатьма показниками – тканиною, розміром та обробкою. Рішення пошити простирадло, підковдру і наволочки самостійно починається з розрахунків необхідної кількості тканини та її покупки. Залежно від того, для кого призначена постільна білизна, вимоги до неї відрізняються.
- Дитячий комплект у ліжечко згідно зі стандартним розміром має ширину простирадла та підковдри 110-120 см, довжину – 145 см і наволочку 40 на 60 см. На його пошиття потрібно 3,95 м полотна шириною 150 см з урахуванням усадки та припусків на шви. Така білизна виконується виключно з натуральних тканин – ситцю, бязі, сатину. Внаслідок того, що її необхідно часто змінювати та прати, матеріал повинен витримувати механічну дію та швидко сохнути. Ціна на тканини цієї категорії коливається від 180 до 250 грн за метр.
- На полуторну постільну білизну при її параметрах підковдри від 143х210 см до 160х230 см, простирадла 145х200 см і двох наволочках 50х70 см або 70х70 см знадобиться не менше 5,75 м тканини шириною 220 см. Оскільки для дорослих допускається використання сумішевого полотна, вартість його буде дещо нижчою – від 100 грн за метр.
- Підлітковий комплект ліжка з параметрами 150х210 см вимагатиме від 5,66 м до 6,06 м тканини шириною 220 см залежно від розмірів наволочок. Так само як і для дитячої білизни, беруть натуральне полотно, але з більш щільною структурою. Оскільки підлітки вже не так інтенсивно ростуть, комплект прослужить їм довше за дитячий. Вартість таких тканин стартує від 170 до 260 грн за метр.
- Комплект двоспальний і євро відрізняються за розмірами трохи по ширині - від 175 см до 200 см. При однаковій довжині 220 см і схожій комплектації двома наволочками стандартних габаритів, витрата тканини на них все ж таки помітно відрізняється. Для двоспальної постільної білизни буде достатньо 6,60 м полотна, максимальна витрата на євро комплект складе 7,40 м. Враховуйте, що простирадло на гумці передбачає збільшений його розмір.
- Постільна білизна дуплекс складається з двох полуторних підковдр, двох наволочок і двоспального простирадла. Тому тканини на його пошиття потрібно не менше 9,8 м при ширині 220 см.
При розрахунку не варто забувати про вартість ниток, голок, блискавок та гумок, якщо вони передбачені моделлю спального приладдя. До того ж якщо ви не шиєте самі, а хочете, щоб комплект пошили на замовлення, приготуйтеся до додаткових витрат на послуги швачки.
Переваги готового комплекту
Постільна білизна високої якості не може коштувати дешево, оскільки в її вартість закладена ціна тканини, роботи з розкрою та пошиття. Натуральний текстиль із щільного полотна зі стійким фарбуванням зможе дарувати вам комфорт під час сну кілька років. Важливим показником класу білизни залишається також якість швів, обробки краю.
У готовому комплекті покупець може оцінити його якість на момент покупки. Купити постільні речі – це швидше, ніж чекати на замовлене. Самостійне виготовлення займає багато часу, особливо якщо досвіду у швейній справі недостатньо.
У продаж торгових мереж надходить постільна білизна, яка проходить передпродажну підготовку. В результаті вона практично не схильна до усадки, чого не можна сказати про куплену тканину. Якщо полотно сяде після відшивання білизни, вона вже не відповідатиме розмірам. А вгадати ступінь усадки не завжди можливо. Ціна постільної білизни фабричного виробництва та аналогічного пошитого мало відрізняються, тому про економію говорити не доводиться.
То що ж вибрати?
Витрати на самостійне пошиття постільної білизни цілком можна порівняти з її вартістю в магазині. Купити домашній текстиль простіше та зручніше, ніж шити. Особливо враховуючи сучасну різноманітність фасонів, палітри кольорів, тканин, у продажу можна знайти абсолютно унікальні варіанти. Фабрики закуповують тканини за гуртовими цінами, кроять підковдри та наволочки безвідходним способом, тому великі партії обходяться вигідніше. Пошити комплект можна з кількох причин:
- ви використовуєте подушки нестандартної конфігурації – круглі чи овальні;
- ви професійно шиєте;
- ви задумали ексклюзивну білизну собі чи близьким у подарунок.
Якщо вам потрібен комплект для повсякденного сну - купуйте його в надійному магазині від перевірених виробників і радійте комфорту в спальні.
Автор огляду Заріцька Каріна