Зміст:

 1. Що вигідніше купувати постільну білизну чи шити самому?
 2. Скільки коштуватиме самостійне пошиття
 1. Переваги готового комплекту
 2. То що ж вибрати?

 

Що вигідніше: купувати постільну білизну чи шити самому?

Постільна білизна – необхідне текстильне приладдя, без якого неможливий затишок у будинку. Його вибір часом ставить складне завдання: а чи не пошити комплект самостійно? Процес здається цілком очевидним, адже кілька прямих швів здаються цілком посильною операцією. Та й асортимент тканин у магазинах рясніє різноманітністю і здатний задовольнити навіть найвибагливіший смак. Чи все ж таки вигідніше купити готову білизну, виконану в стандартній розмірній сітці з дотриманням технологічних вимог? Нумо розбиратися.

 

Скільки коштуватиме самостійне пошиття

Постільна білизна відрізняється за багатьма показниками – тканиною, розміром та обробкою. Рішення пошити простирадло, підковдру і наволочки самостійно починається з розрахунків необхідної кількості тканини та її покупки. Залежно від того, для кого призначена постільна білизна, вимоги до неї відрізняються.

 1. Дитячий комплект у ліжечко згідно зі стандартним розміром має ширину простирадла та підковдри 110-120 см, довжину – 145 см і наволочку 40 на 60 см. На його пошиття потрібно 3,95 м полотна шириною 150 см з урахуванням усадки та припусків на шви. Така білизна виконується виключно з натуральних тканин – ситцю, бязі, сатину. Внаслідок того, що її необхідно часто змінювати та прати, матеріал повинен витримувати механічну дію та швидко сохнути. Ціна на тканини цієї категорії коливається від 180 до 250 грн за метр.
 2. На полуторну постільну білизну при її параметрах підковдри від 143х210 см до 160х230 см, простирадла 145х200 см і двох наволочках 50х70 см або 70х70 см знадобиться не менше 5,75 м тканини шириною 220 см. Оскільки для дорослих допускається використання сумішевого полотна, вартість його буде дещо нижчою – від 100 грн за метр.
 3. Підлітковий комплект ліжка з параметрами 150х210 см вимагатиме від 5,66 м до 6,06 м тканини шириною 220 см залежно від розмірів наволочок. Так само як і для дитячої білизни, беруть натуральне полотно, але з більш щільною структурою. Оскільки підлітки вже не так інтенсивно ростуть, комплект прослужить їм довше за дитячий. Вартість таких тканин стартує від 170 до 260 грн за метр.
 4. Комплект двоспальний і євро відрізняються за розмірами трохи по ширині - від 175 см до 200 см. При однаковій довжині 220 см і схожій комплектації двома наволочками стандартних габаритів, витрата тканини на них все ж таки помітно відрізняється. Для двоспальної постільної білизни буде достатньо 6,60 м полотна, максимальна витрата на євро комплект складе 7,40 м. Враховуйте, що простирадло на гумці передбачає збільшений його розмір.
 5. Постільна білизна дуплекс складається з двох полуторних підковдр, двох наволочок і двоспального простирадла. Тому тканини на його пошиття потрібно не менше 9,8 м при ширині 220 см.

При розрахунку не варто забувати про вартість ниток, голок, блискавок та гумок, якщо вони передбачені моделлю спального приладдя. До того ж якщо ви не шиєте самі, а хочете, щоб комплект пошили на замовлення, приготуйтеся до додаткових витрат на послуги швачки.

 

Переваги готового комплекту

Постільна білизна високої якості не може коштувати дешево, оскільки в її вартість закладена ціна тканини, роботи з розкрою та пошиття. Натуральний текстиль із щільного полотна зі стійким фарбуванням зможе дарувати вам комфорт під час сну кілька років. Важливим показником класу білизни залишається також якість швів, обробки краю.

У готовому комплекті покупець може оцінити його якість на момент покупки. Купити постільні речі – це швидше, ніж чекати на замовлене. Самостійне виготовлення займає багато часу, особливо якщо досвіду у швейній справі недостатньо.

У продаж торгових мереж надходить постільна білизна, яка проходить передпродажну підготовку. В результаті вона практично не схильна до усадки, чого не можна сказати про куплену тканину. Якщо полотно сяде після відшивання білизни, вона вже не відповідатиме розмірам. А вгадати ступінь усадки не завжди можливо. Ціна постільної білизни фабричного виробництва та аналогічного пошитого мало відрізняються, тому про економію говорити не доводиться.

 

То що ж вибрати?

Витрати на самостійне пошиття постільної білизни цілком можна порівняти з її вартістю в магазині. Купити домашній текстиль простіше та зручніше, ніж шити. Особливо враховуючи сучасну різноманітність фасонів, палітри кольорів, тканин, у продажу можна знайти абсолютно унікальні варіанти. Фабрики закуповують тканини за гуртовими цінами, кроять підковдри та наволочки безвідходним способом, тому великі партії обходяться вигідніше. Пошити комплект можна з кількох причин:

 • ви використовуєте подушки нестандартної конфігурації – круглі чи овальні;
 • ви професійно шиєте;
 • ви задумали ексклюзивну білизну собі чи близьким у подарунок.

Якщо вам потрібен комплект для повсякденного сну - купуйте його в надійному магазині від перевірених виробників і радійте комфорту в спальні.