Зміст:

  1. Ковдра: як часто потрібно прати.
  2. Важливість правильного догляду за ковдрою.
  3. Як випрати ковдру в залежності від наповнювача.
  4. Як доглядати за "натуральною" ковдрою.

 

Ковдра: як часто потрібно прати

Ковдра - постільна приналежність, якою вкриваються, щоб зігріти тіло. По суті, це своєрідний чохол із наповнювачем із вати, пуху, вовни або іншого матеріалу. Дуже важливо стежити за станом ковдри, попередньо ознайомившись із маркуванням на ярлику виробника. Однак, що робити, якщо напис уже стерся або ковдра набула "запаху"? Почистити чи віддати у хімчистку. Частота та особливості прання постільних речей залежать від:

  • виду наповнювача;
  • сезонності;
  • присутності алергіків;
  • наявності у будинку тварин;
  • індивідуальних звичок домочадців.

Головний критерій, на який варто спиратися - якість наповнювача, оскільки догляд за натуральними речами відрізняється від прання синтетичних волокон. Пропонуємо дізнатися особливості доглядових процедур для текстилю з різних матеріалів.

 

Важливість правильного догляду за ковдрою

Термінове прання необхідне в тому разі, якщо постіль випадково забруднили їжею або напакостив домашній улюбленець, переплутавши лоток зі спальним текстилем. Таке трапляється. Прання ковдри має відбутися негайно. Якщо ковдра громіздка (євро-розмір) і не поміщається в пральну машину, тоді доведеться прати вручну. В іншому разі вона набуде неприємного запаху, а всередині заведуться мікроби і бактерії.

Міняти ковдри і подушки рекомендується раз на 2 роки, однак за правильного догляду вони не зношуються і три роки, якщо не надто часто їх прати, акуратно розправляти, провітрювати після сну і акуратно складати, а також берегти від домашніх тварин.

Прання або хімчистка терміново необхідне:

  • якщо випадково пролилася рідина, їжа чи інша речовина;
  • мінімум двічі на рік, тому що в ковдрі накопичуються пилові кліщі, бруд та мікроби.

За відсутності догляду протягом року спальна приналежність набуває неестетичного вигляду, в ній можуть завестися кліщі, моль і клопи. Під час сну людина потіє, і вплив різних мікроорганізмів на шкіру може позначитися на здоров'ї.

 

Як випрати ковдру в залежності від наповнювача


Натуральні волокна, якими наповнюють постільні речі, завжди були в ціні. Проте ситуація змінилася, сучасність взяла своє. Вчені давно довели, що синтетика теплопровідна і, що важливо, піддається пранню в пральній машині.

Отже, залежно від наповнювача штучні вироби поділяються на:

  • синтепонові;
  • з холофайбера;
  • бамбука;
  • мікрофібри;
  • евкаліпта.

Синтепонова ковдра добре переносить прання в машинці на делікатному режимі з температурою 40°С. Вироби з мікрофібри перуть так само, але їх обробляють при 60°. Ковдри з такого наповнювача, як холлофайбер, рекомендується прати в стандартному режимі при температурі від 40 до 60 градусів, застосовуючи пральний порошок.

Бамбук та евкаліпт дуже добре показують себе у домашньому побуті. Бамбукові краще використовувати людям, схильним до алергії. Чистці теж піддаються чудово, робити це краще в пральній машинці у звичайному режимі, мінімум раз чи два на рік. Через часті прання наповнювач не псується.

 

Як доглядати за натуральною ковдрою

Прати такі ковдри в машинці не можна, на деяких пишуть спосіб прання вручну. Однак, купуючи такі вироби, краще звернутися до хімчистки. Такий спосіб відразу вб'є всі мікроорганізми та шкідників, якщо вони там завелися.

Розрізняють види натуральних волокон:

  • вовна – верблюжа, овеча та ін;
  • пух натуральний – гусячий, лебединий;
  • бавовна – ватяні вироби.

Вироби з натуральної вовни мають хороші теплові властивості. Користуються попитом взимку, а також восени або навесні, коли відключають батареї. Тіло зігріє і ватяну ковдру, і пухову. Однак за такою ковдрою, як за будь-яким натуральним виробом, слід правильно доглядати. Його потрібно провітрювати і вчасно здавати в хімчистку – двічі на рік. Професіонали почистять його без води, провітрять та просушать за всіма правилами.

Важливо завжди пам'ятати, що натуральний виріб легко зіпсувати, помістивши в машинку-автомат. Грудки вовни або вати зіб'ються, причому нерівномірно. Буде шкода витрачених грошей на ковдру, а вона коштує дорожче за синтетичну. Для пухової або вовняної приналежності можна використовувати рідке мило і випрати його в машинці в режимі "ручне прання" при 30 градусів без віджиму, якщо дозволяють розміри виробу і є докладні рекомендації на бирці.

Отже, ковдри із синтетичних складових міняти необхідно раз на 5 років, а з натуральних – раз на 2-3 роки при правильному догляді. Прати ватяні ковдри в пральній машині заборонено, інакше наповнювач нерівномірно розподілиться по всій поверхні. Ризикувати, використовуючи “ручний режим” можна тільки щодо пухової або вовняної ковдри. Постільні речі зі штучних матеріалів легкі за вагою, гріють і прості у догляді. Перуть вироби в машинці автомат, причому частіше ніж двічі на рік, а також у разі потреби.

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна