Як обрати ідеальну ковдру? Повний гайд по ковдрам

05.04.2021
Як обрати ідеальну ковдру? Повний гайд по ковдрам

Ковдра - річ достатньо індивідуальна, у кожного свої особисті вподобання, що напряму залежить від особливостей організму. У кожної людини своя потреба в теплі чи прохолоді. І те, що комфортно одній людині, буде неприємно іншій. Вибираючи ковдру для себе потрібно орієнтуватися на власні потреби. В цій статті ми розповімо вам про основні моменти, на які варто звернути увагу при виборі ковдри. 
 

Зміст
1. Типи наповнювачів
2. Матеріал чохла
3. Якого розміру бувають ковдри
4. Тип пошиття
5. Щільність ковдри
 

Типи наповнювачів

Для того щоб підібрати ідеальну ковдру зі всього асортименту, що є на ринку вам потрібно точно знати властивості та недоліки наповнювачів. Особливу увагу потрібно приділити синтетичним наповнювачам, адже вони ні в чому не поступаються натуральним аналогам, а в деяких випадках можуть навіть перевершувати натуральні матеріали. Розглянемо найпоширеніші варіанти наповнення:
 

Cучасний наповнювач для ковдри, зроблений з поліефірного волокна, обробленого силіконом і має порожнисту структуру всередині. Завдяки силікону волокна не «злежуються», а ковзають між собою і легко відновлюють об'єм, пишність. Порожнє всередині волокно забезпечує збереження температури і забезпечує комфортні умови для тіла. Відрізняється від інших наповнювачів відносно недорогою ціною.

 

  • Овеча вовна

Як і евкаліпт, має лікувальні властивості. Ланолін в її складі позитивно впливає на шкіру людини, допомагає боротися з простудними захворюваннями і, в цілому, покращує стан організму. Плюс до всього, ковдра з таким наповнювачем не електризується і сприяє підтримці оптимальної температури, вовна добре пропускає повітря. Матеріал добре вбиратиме вологу, що забезпечить вам комфортний сон.

До недоліків вовни можна віднести короткий термін служби і складності в плані догляду за виробами. Потрібно постаратися, щоб уникнути появи пилових кліщів і неприємного запаху. Плюс до всього, у деяких людей алергія на вовну, відповідно, цей варіант підійде не всім.

 

Найдоступнішим з штучних наповнювачів є синтепон в єдиному полотні або шматками, він доcить швидко злежується і не гріє. Переваги: абсолютно гіпоалергенний, синтетична набивка не придатна для розвитку і розмноження патогенної мікрофлори і кліщів-сапрофітів, невелика вага, хороші теплоізоляційні характеристики, довговічність і можливість прання. Недоліки: погана повітропроникність, схильність до накопичення статичної електрики і низька гігроскопічність.

 

  • Силікон

Для наповнення ковдр використовують не сам силікон. Цією речовиною обробляють синтепонові волокна для того, щоб підвищити термін їх служби і зносостійкість. Якщо кошти на придбання ковдри обмежені, краще брати саме цей варіант. Силіконова обробка допомагає зберегти форму і пружність виробу навіть після багаторазового прання.

 

Це м'який синтетичний матеріал, який використовують в якості наповнювача для постільних речей. У процесі виробництва даного матеріалу поліефірні волокна скручуються в спіралі і обробляються силіконом. У готовому вигляді він дуже схожий на натуральний пух і навіть володіє схожими характеристиками.

 

 

Матеріал чохла

Поверхня ковдри так само важлива, як і наповнювач. Вона може бути штучною або натуральною. Хороший чохол повинен бути досить щільним, щоб не пропускати назовні волокна або пух. Також у нього повинна бути гарна зносостійкість, м'якість і гіпоалергенність. Чохол може бути простьобаний разом з наповнювачем, а в окремих випадках є змінний елемент.

Зі штучних вибирають поліестер, мікрофібру і інші. Вони мало чим поступаються натуральним за характеристиками і довговічністю. Але у таких матеріалів є недолік - вони менш приємні при дотиках, хоча підковдра може повністю вирішити цю проблему. З натуральних матеріалів можна зустріти макосатин, макобатист, бавовна, сатин, атлас і шовк, льон і інші.

Взагалі, з огляду на те, що на ковдрі буде ще один шар при використанні, чохол - це маленький нюанс. Якщо ви використовуєте ковдру без підковдри (швидко розвивається тренд), відштовхуйтесь від тактильних відчуттів. Наприклад, атлас, сатин і шовк приємно охолоджують в літню спеку, а льон і бавовна зігрівають взимку.

 

Якого розміру бувають ковдри?

Боротися ночами за свій шматочок ковдри не доведеться, якщо обрати правильний розмір. Це дуже важливий критерій і від нього теж залежить якість сну. За розміром вони поділяються на три основні категорії:

Півтораспальні:

  • 140х205 см;
  • 145х205 см;
  • 150х210 см;
  • 150х220 см;
  • 160х220 см

Двоспальні:

  • 172х205 см;
  • 175х205 см;
  • 180х210 см;

Євро:

  • 200х210 см;
  • 195х210 см.
  • Європейський стандарт — 200х220 см.

 

Тип пошиття

Технологія пошиття ковдр - це спосіб розподілу і утримання наповнювача всередині. Розрізняють такі типи:

  • Касетний
  • Стьобаний
  • Каростеп

Давайте більше детально розглянемо кожен тип пошиття:

  • Касетна ковдра. Вироби шиються з цільного полотна, а потім простьобують секторами (розмір яких зазвичай 10х10 або 15х15 сантиметрів, які заповнені наповнювачем.
  • Стьобані ковдри - це ковдри прошиті в одному напрямку. Це найменш практичний спосіб прошиття, адже стежка проводиться смугами, і між рядками утворюється значна відстань. Така ковдра швидко втрачатиме форму через недостатню фіксацію наповнювача, в результаті він збивається в грудки після нетривалої експлуатації.
  • Каростеп. Цей метод заключається в декоруванні виробу прострочками у вигляді малюнка або візерунка, за допомогою яких наповнювач утримується всередині виробу. Істотний недолік цього методу: згодом через прострочені голкою дірочки буде проглядатися наповнювач, і зовнішній вигляд постільного аксесуара зіпсується.

 

Щільність ковдри

Щоб визначитися з відповідною щільністю, для початку необхідно з'ясувати, яке саме ковдру ви шукаєте: зимову або дуже теплу, легку літню або всесезонну полегшену. Щільність наповнювача, найчастіше, вказана на ярлику ковдри. Якщо мова йде про більшість натуральних наповнювачів: вовна, шовк, бавовна, бамбук, то і з нього з легкістю можна визначити, до якого сезону ковдра відноситься.

150 - 220 г/м² - це невелика щільність, яка вказує на легкість ковдри. Така щільність підходить для спекотного літа або теплої весни/осені.
280-300 г/м² - це ковдри, які підходять для всіх сезонів крім найспекотніших літніх ночей.
420 г/м² - це найтепліші ковдри, для холодних зим і людей, які часто мерзнуть.

Якщо вам необхідна допомога з вибором ковдри, звертайтеся - наші консультанти допоможуть підібрати ковдру, яке підійде саме вам!

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна