Як прати постільну білизну

13.12.2022

Зміст:

  1. Чи вмієте ви прати постільну білизну.
  2. Загальні рекомендації.
  3. Як вибрати режим прання.
  4. Сушіння та зберігання.
  5. Висновок.

 

Як правильно прати постільну білизну

Купуючи постільну білизну, ми хочемо, щоб вона максимально довго зберігала свій первісний вигляд. Для цього рекомендується звернути увагу, щоб матеріал, з якого зшитий комплект, був високої якості. Це запорука міцного здорового сну. Як відомо, хороший текстиль - недешеве задоволення. Однак його висока вартість окупається тривалим періодом користування. 

Перед першим застосуванням слід випрати новий комплект у прохолодній воді за делікатного режиму: його зберігання в пакуванні робить матеріал жорсткішим. Під час прання можна додати чашку соди, під час полоскання - білий оцет. Це допоможе пом'якшити воду. Досить виконати подібну операцію один раз. Під час наступного прання варто виконувати інструкції, написані на упаковці.

 

Загальні рекомендації


Більшу частину тканин, з яких зшито постільну білизну, допускається прати вдома в пральній машині. Рекомендується лише дотримуватися нескладних правил догляду:

  1. Перед пранням вивертайте білизну навиворіт, змійки, гачки мають бути застебнуті. Ця дія забезпечує цілісність тканини.
  2. Дотримуйтесь температурного режиму, зазначеного виробником. Це допоможе зберегти первісний вигляд виробу якомога довше, візерунок не полиняє, забарвлення залишаться яскравими.
  3. Якщо ви виявили плями, попередньо нанесіть неабразивний засіб для виведення плям на кожну з них. 
  4. Барабан пральної машини завантажуйте лише наполовину. Так ви забезпечите найкращий результат прання.
  5. Періть комплект постільної білизни окремо від інших речей.
  6. Режим прання вибирайте згідно з рекомендаціями виробника.

Як часто робити прання домашнього текстилю? У спекотні літні дні постіль змінюється раз на три-п'ять днів. У холодний період - раз на два тижні. Безумовно, за наявності в будинку дітей, домашніх тварин або людей, які страждають на алергічні реакції, циклічність прання встановлюється індивідуально.

 

Як вибрати режим прання


Для кожного виду тканини передбачено свій режим. Які умови необхідні для забезпечення чистоти популярних видів матеріалу? Детальніше про це далі:

  1. Бавовна (натуральне полотно, поширене в текстильній промисловості). Для збереження цілісності, малюнка полотна перуть його за температури 40 градусів, прийнятна кількість обертів становить 600-700. Не варто змішувати білизну з іншими видами тканин, щоб не допустити утворення ковтунців або пуху. Сушити рекомендується природно, скориставшись білизняною мотузкою. Рекомендується прасувати виріб з тильного боку, допустима температура - 150 градусів.
  2. Сатин (щільна тканина з шовковим блиском). Гігроскопічне полотно, не викликає алергії. Прати постільну білизну з сатину рекомендується, використовуючи делікатний режим при температурі 40-45 градусів. Віджимання не повинно перевищувати 600 оборотів. Не рекомендується користуватися відбілювачами, сушити комплект під прямими променями сонця. Прасувати сатинову білизну допускається з лицьового боку, оптимальна температура - 200 градусів. 
  3. Перкаль - найбільш поширена тканина в європейських країнах. Переться в делікатному режимі за 60 градусів. Використання відбілювача заборонено, оскільки він чинить негативний вплив на стан волокон. Найкраще сушити білизну природним методом, уникаючи потрапляння сонячного світла. Тканину прасують з виворітного боку, температура не перевищує 150 градусів.
  4. Сатин-жаккард (дорогий красивий матеріал). Завдяки особливому плетінню ниток полотно набуває рельєфного малюнка. Рекомендований температурний режим не перевищує 30 градусів без віджимання. Не можна застосовувати порошки з відбілювачем або хлором. Сушити комплект краще подалі від сонця, батарей. Прасувати виріб слід з тильної сторони, не перевищуючи температуру 130 градусів.

Слід пам'ятати, що занадто гаряча вода руйнує структуру тканини, вимиває колір малюнка, надто холодна - не впорається з простими забрудненнями. Не рекомендується використовувати кондиціонери під час полоскання. Деякі господині додають порошок у кількості, що перевищує норму, щоб білизна стала ще чистішою. У результаті полотно зношується раніше, ніж треба. Оптимальна кількість порошку - 1 ложка на 1 кілограм білизни.

 

Сушіння і зберігання


Після закінчення прання діставати постільну білизну слід одразу, щоб уникнути окислення. Найкращий варіант сушіння - мотузки на вулиці або сушильна машина. Струсіть, перед тим як повісити її на мотузку. І, природно, ніяких прямих сонячних променів! Для запобігання утворенню ковтунців на полотні слід відмовитися від використання агресивних хімічних речовин, високої температури в сушильній машині.

Зберігати чистий комплект слід у сухому провітрюваному місці: шафі, комоді. Не рекомендується складати білизну в пуфик, диван або ліжко. Найкраще здійснювати зберігання в спеціальному мішку. Виключено користування поліетиленовими пакетами. Так ви тільки розведете цвіль. 


Висновок

Мало купити якісний виріб. Важливим є правильний догляд за ним. Кожна тканина має свої переваги та недоліки. Для збереження її кольору, структури, цілісності слід враховувати всі особливості. За належного догляду постільна білизна прослужить вам від 5 до 10 років.

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна