Зміст:

  1. Як правильно прати ковдри: загальні рекомендації
  2. Особливості догляду за різними наповнювачами
  1. Як сушити ковдри
  2. Завершальні рекомендації

 

Як правильно прати ковдри: загальні рекомендації

Ковдра, так само як і інший домашній текстиль, вимагає регулярного догляду. Попри те, що вона не контактує з тілом людини безпосередньо, на її поверхні можуть залишатися мікрочастинки поту та жиру, а всередині накопичуватися пил. Щоб уникнути постільних кліщів і клопів, текстильне приладдя необхідно прати. У пошуках відповіді, як прати ковдру, можна почати з вивчення рекомендацій виробника, вказаних на етикетці. За винятком особливих вимог до наповнювача, прання ковдри складається з низки етапів:

  • огляньте виріб на предмет пошкоджень - шов, що розпоровся, в машинці неминуче збільшиться і вся набивка виявиться зовні;
  • витрусіть ковдру і вибийте, таким чином пил та ворсинки видаляються з поверхні;
  • правильно розрахуйте допустиму місткість барабана, оскільки текстильний виріб збільшиться в об'ємі в 3-4 рази, що може завадити вільному обертанню і навіть призвести до поломки машинки;
  • використовуйте рідкий делікатний засіб, який легко вимивається та ефективно впорається із забрудненнями;
  • виставляйте щадний режим з мінімальною температурою, що відповідає типу тканини та наповнювача;
  • не використовуйте автоматичний віджим, оскільки він може спровокувати псування набивки ковдри.

Делікатне прання з правильним сушінням здатне зберегти спальне приладдя в первісному вигляді на тривалий період, тому ігнорувати рекомендації не варто.

 

Особливості догляду за різними наповнювачами

Сучасні виробники пропонують ковдри з різними набивками й тому прання текстилю може мати свої особливості. Одні матеріали легко переносять механічний вплив, іншим категорично протипоказано намокання і тертя. Також є особливості сушіння текстилю. Відмінності ковдр полягають у наступному:

  1. Пух та перо птиці – важке набивання, яке через складності у догляді зустрічається не часто. Попередньо замочіть спальне приладдя в теплій воді з додаванням спеціального засобу. Через годину дбайливо відіжміть воду і перекладіть ковдру в барабан, поклавши туди ж м'ячики для прання. Вони не дадуть пуху збитися в грудки. Не забудьте про додаткове полоскання.
  2. Вовна потребує особливого догляду, оскільки при контакті з водою втрачає свої властивості. Якщо етикетка виробу дозволяє машинне прання, необхідно вибирати режим для вовняних речей і м'які засоби. Не викручуйте мокру ковдру, дайте воді стекти, злегка віджимаючи її. Сушіть у горизонтальному положенні, не перевертаючи.
  3. Бамбук і евкаліпт добре переносять часте прання, тому ковдру з такими наповнювачами можна прати 4-5 разів на рік. Необхідно використовувати пральні м'ячики, щоб натуральні волокна не збивалися в грудки. Важливо дотримуватись часових обмежень, вибираючи цикл не більше ніж годину та низькі обороти – до 800 од./хв. Після обов'язкового додаткового полоскання залиште текстиль у машинці на годину, щоб зайва вода вільно стекла. Сушити потрібно на горизонтальній поверхні.
  4. Байка є бавовняними волокнами, іноді з додаванням вовни або віскози. Ковдри добре перуться, добре сохнуть і не втрачають привабливого вигляду при інтенсивному догляді. Температура не повинна перевищувати 40 °C. Сушити можна у розправленому горизонтальному чи вертикальному положенні.
  5. Синтетичні наповнювачі, такі як холлофайбер, синтепон, штучний лебедячий пух не схильні до деформації, швидко сохнуть і не вимагають особливих умов прання. Подібні ковдри завантажують у барабан зі спеціальними м'ячиками, виставляють додатковий цикл полоскання. Перед тим, як дістати ковдру зі штучними набивками, дайте їй стекти в барабані.

Теплий текстиль залишатиметься таким і після численних прань, якщо в процесі догляду враховувати всі нюанси того, як прати ковдру.

 

Як сушити ковдру

Знаючи, як часто потрібно прати ковдру, можна планувати сезон догляду за постільними речами. Зазвичай господині вибирають для цього літо, щоб сушіння текстилю проходило у природних умовах. Разом з тим варто враховувати, що більшість тканин і набивок погано переносять прямі сонячні промені. А багато з них не виносить вертикального розвішування. Від ідеї сушити ковдру в машинці доведеться відмовитися відразу, оскільки це її безнадійно зіпсує. Знайдіть затінене місце з гарним припливом повітря і розкладіть її там горизонтально - на сушарці або дошці для прасування. З інтервалом у годину її потрібно дбайливо збивати та перевертати, тоді наповнювач усередині розподілиться рівномірно і не збиватиметься в грудки.

 

Завершальні рекомендації

Догляд за домашнім текстилем – це необхідна умова тривалої служби. Прати можна тільки ті ковдри, які мають відповідне маркування виробника. Не використовуйте відбілювачі або агресивні порошки, вони можуть безнадійно зіпсувати спальні речі. Прибирати на зберігання ковдру після прання можна лише після того, як ви переконаєтеся, що вона повністю висохла всередині.

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна