Як обрати ідеальну подушку

24.01.2023
  1. Зміст:
  2. Чи корисно спати на великих подушках?
  3. Якої висоти має бути ідеальна подушка
  4. Як вибрати наповнювач із користю для сну
  1. Замість висновку.

 

Чи корисно спати на великих подушках?

Пишні подушки довгий час були ознакою розкоші та багатства господарів будинку. Їх виставляли напоказ і вважалося верхом комфорту спати на такому ліжку. Сьогодні точка зору на подушку як необхідний елемент сну зазнає низки змін. Показником зручності ліжка є скоріше його користь для здоров'я. Суперечки про оптимальну висоту подушки не вщухають, адже поняття про комфорт теж можуть відрізнятися. Вибір спального аксесуара потрібного розміру повинен проводитися індивідуально, адже необхідно враховувати масу факторів – від віку людини до звичної пози для сну. Розглянемо докладніше, на які параметри варто звернути увагу при купівлі подушки.

 

Якої висоти має бути ідеальна подушка

Щоб нічний відпочинок був продуктивним, спати потрібно на комфортному ліжку. Значення має кожна дрібниця – матеріал постільної білизни, вид матраца, щільність ковдри, розмір та висота подушки. До останнього аксесуару висуваються особливі вимоги, оскільки від нього залежить поза шийного відділу хребта. Прийняти ідеальну позу для сну на незручній подушці не вийде, як не намагайся. Результатом можуть бути головний біль, втома, млявість, навіть після тривалого нічного відпочинку. Універсальної поради щодо вибору подушки немає, адже у всіх різні вимоги до постільних речей. Дітям до 2 років подушка взагалі не потрібна, купити її потрібно лише за рекомендацією педіатра. З віком розміри та висота подушки змінюватимуться.

Дітям дошкільного віку, підліткам та дорослим зі зростом до 155 см оптимальними будуть подушки середньої висоти – від 10 до 12,5 см. Для людей середнього зросту підходять варіанти від 13 до 16,5 см, а для високих – від 17 до 19 см. Важливе значення має не лише зріст, а й поза для сну. Якщо вам звичніше спати на спині, достатньо виробу висотою 2-4 см із пружних матеріалів. Часта зміна пози для сну вимагає вищої подушки – від 8 до 18 см, залежно від ширини плеча сплячого. Дізнатися її просто: потрібно виміряти ширину спини по лінії плечей і розділити отримане значення навпіл. Якщо обираєте засипати на животі чи боці, вибирайте виріб середньої висоти. Впливає також і характеристика поверхні, де ви спите. Чим м'якше матрац, тим жорсткішою і нижчою повинна бути подушка.

 

Як вибрати наповнювач із користю для сну

Висота подушки сама по собі не є визначальною характеристикою. Більш важливим є здатність виробу відновлювати форму та підтримувати хребці в анатомічному положенні. Різноманітність наповнювачів з точки зору користі для сну розрізняють за балансом м'якості-жорсткості. Кожна група відрізняється низкою переваг:

  1. М'які наповнювачі, до яких належить пух і перо водоплавних птахів та штучні його замінники дають ефект об'єму подушкам. Вони м'які, змінюють форму та з часом трохи злежуються. Купувати таке приладдя потрібно із запасом висоти.
  2. Щільна набивка - гречане лушпиння, водорості, вовна, пінополістирол, льон демонструють хорошу підтримку голови під час сну. Вони не втрачають своєї форми, хоча звикнути до такого аксесуара не всім вдається відразу.
  3. Пружні наповнювачі, характерним представником яких можна вважати memory foam, соєві піни та латекс забезпечують ортопедичні властивості подушки, що підлаштовуються під навантаження. Вони невеликі за висотою, але оскільки не схильні до деформацій, цього цілком достатньо для комфортного сну.

Фахівці стверджують, що найбільш корисно для здоров'я мати кілька подушок, що відрізняються розмірами, висотою та набивками. Залежно від сезону, стану здоров'я і навіть настрою спати краще на різних постільних речах. Підбираючи щоразу комфортне ліжко, ви забезпечуєте собі здоровий сон та повноцінний відпочинок.

 

Замість висновку

Іноді шкідливі звички важко помітити, а шкоду здоров'ю вони приносять постійну. Так, надто м'яка постіль негативно позначається на загальному стані організму, а на хребті особливо. Варто лише прислухатися до себе та вибрати нову подушку, ви здивуєтеся позитивним змінам у своєму настрої. Регулярний догляд за виробом та правильне зберігання дозволить користуватися ним кілька років. Після закінчення терміну служби подушки спати на ній стане незручно, тоді буде потрібна чергова заміна.

Скажіть "так" повноцінному сну - вибирайте подушку правильно!

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна