Зміст:

  1. Чи можна прати подушки
  2. Особливості догляду за різними наповнювачами
  1. Як правильно сушити подушки
  2. Особливості зберігання

Чи можна прати подушки

Без подушки не обходиться жодна спальня, але для безпечного користування вона потребує регулярного догляду. Щоб у м'якій набивці не з'явилися комахи, її необхідно чистити або прати. Часто виникає питання, як прати подушки, адже є побоювання, що наповнювач погано просохне і стане непридатним до користування. Насправді більшість постільних речей підлягають пранню не рідше 1-2 разів на рік, якщо виробник зазначив це на етикетці. Перед тим, як відправити подушку в барабан машинки, варто оглянути виріб. Виявлені шви, що розпоролися, необхідно зашити, щоб через них набивання не вилізло назовні. Багато господинь віддають перевагу роздільному пранню подушки. Для цього наповнювач виймають, перекладають у спеціальний мішок, а напірники перуть окремо. Після закінчення циклу набивання розкладають для просушування, а потім повертають у наволочку і зашивають. Як прати подушку в машині повністю, відомо навіть недосвідченим господиням. Закладати в барабан її можна лише якщо його об'єм перевищує параметри виробу в 3-4 рази. Якщо виріб з трудом поміщається в машинку, ефективність прання буде знижена. Вибирайте рідкі щадні засоби, оскільки вони краще виполіскуються. І не забудьте відключити віджимання, щоб запобігти збиванню наповнювача в грудки.

 

Особливості догляду за різними наповнювачами

Хоча прання – найдоступніший спосіб очищення постільної приналежності від забруднень, він підходить не для всіх матеріалів. Є подушки, яким протипоказаний контакт із водою. До них відносяться латекс, піна меморі, гречане лушпиння, водорості та шовк. Їх слід очищати спеціальними засобами, провітрювати чи здавати у хімчистку. Всі інші види наповнювачів вимагають виконання спеціальних рекомендацій:

1. Перо та пух птахів використовується для наповнення подушок найчастіше. Для догляду його виймають із наволочки, перуть і просушують у природних умовах, а потім набивають виріб заново. Прання повністю з таким наповнювачем не використовується.

2. Верблюжа та овеча вовна у подушках використовується у вигляді вичесаних волокон. Тому в барабан разом із виробом необхідно покласти 3-4 пральні м'ячики, які запобігають утворенню грудок. Мінімальна температура та малі оберти барабана допоможуть зберегти наповнювач на тривалий термін. Не можна використовувати автовіджим та викручувати виріб, щоб не пошкодити ніжні волокна. Дайте стекти воді та сушіть у горизонтальному положенні.

3. Льон, бавовну використовують для наповнення подушок у спушеному вигляді. Легкі натуральні волокна добре переносять прання при помірній температурі 40°C. Від машинного віджиму краще відмовитись, а сушити подушку в затіненому місці з постійним припливом повітря.

4. Евкаліпт і бамбук не люблять тривалого перебування у воді, тому постільні речі з подібним наповнювачем потрібно прати на короткому циклі. Покладіть у барабан м'ячики для прання та виставляйте мінімальні оберти. Не забудьте про додаткове полоскання. Залиште виріб на годину, щоб стекла вода і сушіть, розклавши на горизонтальній поверхні.

5. Синтепон, холлофайбер, штучний пух та інші синтетичні наповнювачі добре переносять часті прання, швидко сохнуть і не деформуються. Наповнювачі можна прати окремо від наволочки, а можна і повністю. Щоб уникнути збивання у грудки, разом із подушкою закладають пральні м'ячики.

 

Як правильно сушити подушки

Після прання у волокнах подушок залишається багато води, оскільки наповнювачі вбирають її у більших обсягах. Оскільки від автоматичного віджиму та машинного сушіння необхідно відмовитися, то видаляти вологу з волокон доведеться іншими способами. Не варто викручувати виріб, оскільки натуральні волокна досить тендітні і можуть серйозно постраждати від подібних дій. Краще залишити подушку в барабані для того, щоб вода вільно стікала не менш як годину. Після цього витягнути виріб, легкими рухами віджати й розкласти на сушарці в місці, що добре провітрюється. Розподіліть наповнювач руками по всьому об'єму подушки й легенько збивайте її щогодини до повного висихання. Перевірте виріб на залишкову вологу, стиснувши його через шар паперового рушника. Якщо папір залишиться сухим, значить подушка може бути повернена до використання. Особливо уважно варто поставитися до просушування натурального набивання, адже навіть мінімальна вологість усередині неї може спровокувати виникнення плісняви.

 

Особливості зберігання

При дотриманні всіх рекомендацій, як прати подушки, догляд за спальним приладдям не здаватиметься таким складним. Якщо у вас є кілька видів (сезонних, наприклад), то на зберігання їх слід відправляти тільки чистими та сухими. Навіть якщо ви не користуєтеся подушкою, хоча б раз на рік її необхідно провітрювати та вибивати від пилу. Вибирайте сухі затінені місця для зберігання без перепадів температури з постійним доступом повітря. При значному зносі текстилю його можна відреставрувати, щоб скористатися і далі.

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна