Зміст:

  1. Реставрація подушок: навіщо вона потрібна
  2. Способи чищення текстилю
  3. Особливості догляду за різними видами наповнювача
  4. Завершальні рекомендації

 

Реставрація подушок: для чого вона потрібна

Для повноцінного відпочинку ми щодня вибираємо улюблену подушку, до якої звикли. Від частого користування вона може втратити свій вигляд та властивості, а розлучатися зі зручним аксесуаром не хочеться. Тоді вдаються до реставрації подушок, до якої входить заміна напірника та чищення наповнювача. Оскільки не всі види наповнювача текстилю переносять контакт із водою, можливе використання альтернативних способів. Щоб почистити подушку, з неї дістають набивання, проводять ряд очисних маніпуляцій, а потім набивають у новий чохол аналогічного розміру. В результаті виходить оновлений аксесуар зі збереженням початкових характеристик.

 

Способи чищення постільного текстилю

У подушці можуть накопичуватися пил, мікрочастинки поту та шкірного жиру, а все це разом провокує появу постільних комах. Крім того, натуральні наповнювачі з часом набувають неприємного запаху лежкості, затхлості. Щоб запобігти цьому, текстиль з набиванням необхідно регулярно провітрювати й час від часу чистити. Для подушок застосовують кілька способів:

1. Парова чистка передбачає вилучення наповнювача з наволочки, обробку парою під тиском і подальше його сушіння. Вона може включати також реставрацію, видалення зіпсованих фрагментів набивання, часткову його заміну. Під дією пари подушка знезаражується, гинуть усі мікроорганізми.

2. Суха чистка зарекомендувала себе як універсальний спосіб, що підходить для будь-якого виду наповнювача. З її допомогою видаляються сторонні домішки, пил та запахи. Подушка відновлює свою форму, стає м'якою та пухнастою.

3. Хімчистка передбачає обробку подушки спеціальними засобами, які видаляють забруднення з чохла, а наповнювач обробляється від кліщів, бактерій та пилу.

Обробка домашнього текстилю 1-2 рази на рік гарантує міцний здоровий сон і комфорт на улюбленій подушці.

 

Особливості догляду за різними видами наповнювача

Щоб правильно вибрати спосіб чищення подушки, потрібно враховувати властивості набивання. Є такі, котрим вибір способу не обмежений, а окремі види наповнювачів вимагають особливого догляду. Основні рекомендації зводяться до наступного:

  • пух, перо і шерсть можна прати або чистити будь-яким способом, але через тривалий час сушіння краще віддати перевагу сухій або хімчистці;
  • бамбук має природні антисептичні властивості, тому в такому набиванні мікроорганізми не ризикнуть з'явитися, а часте провітрювання та будь-який вид чищення гарантують подушці тривалий термін служби;
  • мікроволокно, синтепон та штучний пух можна прати, а можна й очистити сухим способом, щоб заодно видалити пил та відреставрувати улюблену подушку;
  • різноманітні піни та основу меморі не можна прати, так що їхня доля – провітрювання якомога далі від сонячних променів та чищення від забруднень щадним способом.

Одночасно з чищенням проводять реставрацію текстильного виробу. Варто пам'ятати, що реставрація подушки можлива лише в тому випадку, якщо вона має насипне набивання. Якщо виріб із цілісного полотна втратив свої властивості, його доведеться замінити новим.

 

Завершальні рекомендації

Виробники подушок визначають термін служби постільного приладдя залежно від набивання від 2-3 до 7-8 років. Щоб довше насолоджуватися комфортним нічним відпочинком, текстиль необхідно регулярно чистити, провітрювати та реставрувати. Це обійдеться дешевше, ніж купівля нової подушки. Додайте до цього правильне зберігання та зможете зберегти її у початковому вигляді довгий час. Для провітрювання та вибивання вибирайте дні із сухою вітряною погодою, розміщуючи подушку в тіні. Якщо не користуєтеся нею довго, знайдіть сухе темне місце з доступом повітря для зберігання. Сезонний текстиль необхідно чистити, прати та ретельно сушити перед тим, як скласти надовго у шафу.

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна