Зміст:

  1. Який наповнювач для подушок та ковдр краще
  2. Властивості наповнювачів
  3. Як вибрати ідеальну подушку та ковдру
  1. Догляд за постільним приладдям
  2. Замість висновку

 

Який наповнювач для подушок та ковдр краще

Нічний відпочинок немислимий без комфортного ліжка, тому вибору спального приладдя варто приділити особливу увагу. Міцний сон багато в чому залежить від того, який наповнювач використаний у подушці та ковдрі. Якщо матеріал підібраний правильно, ви зможете повноцінно виспатися, прокинутися бадьорим та повним сил. Вибрати традиційний наповнювач для подушок або сучасний матеріал – завдання непросте, хоч і цілком вирішуване.

Перед покупкою варто вивчити переваги матеріалів, особливості їх експлуатації та догляду. Враховуйте також різний термін служби наповнювачів – одні різновиди успішно використовуються лише кілька років, інші витримують і десятиліття. Щоб постільні речі довго зберігали свій первісний вигляд і сприяли приємному відпочинку, потрібно виконувати інструкції виробника, вказані на етикетці.

 

Властивості наповнювачів

Головна вимога до подушок залишається незмінною – на них має бути зручно. Що стосується ковдр, то їхнє завдання полягає у збереженні комфортної температури тіла. Тому до наповнювачів спального приладдя висувається низка вимог:

  1. Гігроскопічність та повітропроникність. Якщо матеріал поглинає та випаровує вологу, дозволяючи циркулювати повітрю, у ліжку буде приємний мікроклімат. Наповнювачі для ковдр із недостатніми показниками гігроскопічності створюють парниковий ефект, здатний викликати дискомфорт.
  2. Пружність більше стосується наповнювачів для подушок. Така властивість полегшує повсякденний догляд та користування виробом.
  3. Баланс м'якості-жорсткості забезпечує комфортне положення тіла при різних позах сну та приємне прилягання.
  4. Особливості догляду. Можливість машинного прання та природного сушіння без втрати якості не викличе додаткових витрат та зусиль.

Якщо міняти ковдри залежно від сезону для всіх звично, то подушка зазвичай всесезонна. Це не зовсім правильне рішення, оскільки наповнювачі для подушок та ковдр відрізняються цілим рядом параметрів. Оптимальним варіантом є купівля декількох комплектів постільного приладдя та їх своєчасна зміна.

 

Як вибрати ідеальну подушку та ковдру

Не існує універсального наповнювача для постільного приладдя, який задовольняв би всі вимоги користувача. Залежно від походження матеріалу, наповнювачі бувають:

  1. Рослинні волокна – бавовна, льон, бамбук. Вони добре пропускають повітря і вбирають вологу, гіпоалергенні. Спушені бавовняні, лляні та бамбукові волокна досить м'які, придатні для прання. У ліжку з такими наповнювачами не буває спекотно чи холодно, а ще вони ідеально підходять для алергіків.
  2. Рослинне лушпиння та водорості. Кедрове та гречане лушпиння, як і сухі водорості, зарекомендували себе як матеріали з лікувально-профілактичними властивостями. Ними набивають подушки для ефекту легкого масажу голови та шиї. Відчутний недолік лушпиння полягає в тому, що воно шарудить при кожному русі. Пранню подібні вироби не підлягають і служать вони кілька років.
  3. Тваринного походження. Пух і перо водоплавних птахів зазвичай застосовують для набивання подушок і ковдр. Прекрасно тримають форму, пружні та теплі вироби служать до 7 років, їх можна прати.
  4. Шерсть овець, кіз та верблюдів застосовують як наповнювач рідше, коштують вони дорожче та складніші в догляді. Такий наповнювач особливо добре виявляє свої властивості взимку, оскільки їм немає рівних у здатності зберігати тепло, пропускаючи при цьому повітря. Спальне приладдя з вовняним наповнювачем сприятливо впливає на стан здоров'я. Не рекомендуються при схильності до алергії.
  5. Синтепон – це перший синтетичний наповнювач, який стали використовувати для набивання спального приладдя. Він добре зарекомендував себе, оскільки не накопичує пил, гіпоалергенний, простий у догляді. Вироби із синтепоновим набиванням служать 2-3 роки, але беручи до уваги їх низьку ціну, ця обставина не критична – їх легко замінити.
  6. Силіконізоване поліефірне волокно є штучними спіральними волокнами, які мають особливу пружність і легкість. Відмінно тримають тепло, але погано вбирають вологу. З цієї причини такий наповнювач для подушок та ковдр не підходить людям з підвищеною пітливістю. Переться в машинці, швидко сохне. Термін служби невеликий і залежить від правильності догляду, адже матеріал схильний збиватися в грудки, втрачаючи всю привабливість.

Вибрати спальне приладдя не завжди просто, адже асортимент продукції різноманітний. Варто враховувати схильність до алергій, необхідність ортопедичної підтримки, особливості потовиділення та безліч інших критеріїв. Єдиного рішення, який наповнювач для домашнього текстилю краще немає, купувати їх потрібно під особисті потреби.

 

Догляд за постільним приладдям

Всі постільні речі потребують правильного догляду. Якщо наповнювач дозволяє прати виріб, це необхідно робити за низької температури на малих обертах. Так ви вбережете подушку від розриву. Особливу увагу слід приділити правильному сушінню спального приладдя. Його необхідно розвішувати в розправленому вигляді в місці, що добре провітрюється. Перед укладанням на зберігання переконайтеся, що матеріал повністю просох. Залишкова волога може спричинити цвіль і безнадійно зіпсувати річ. Виробам, яким прання протипоказане, необхідно проводити провітрювання.

 

Замість висновку

Кожен наповнювач текстильних виробів має переваги. Щоб забезпечити собі здоровий сон, варто уважно поставитися до вибору подушки та ковдри. Не нехтуйте правилами догляду і тоді вони будуть довго служити без втрати властивостей і первісного вигляду.

 

                                                           

Автор огляду Заріцька Каріна